Studiuj Koreański!

Pasjonujesz się kulturą Azji? A może porwał Cię ostatnio gwałtowny przypływ Hanryu*? Jeśli tak, to studia filologii koreańskiej są właśnie dla Ciebie!Kilka miesięcy temu studenci z tej filologii, a zarazem będący członkami różnych kół zainteresowań powołanych do życia na tym kierunku, wzięli udział w nagraniach do filmików promocyjnych kierunków, znajdujących się na wydziale neofilologii. Jak dotąd pojawił się filmik z udziałem członków zespołu Keun sori-ro. Może obejrzenie tego krótkiego materiału pomoże Ci rozwiać wątpliwości, co do wyboru swojej przyszłej ścieżki edukacji? Jeśli nie, to poczekaj jeszcze trochę, aż zostanie wydany filmik z dziewczynami z zespołu Hae-eo-hwa, gdyż może to właśnie im uda się tego dokonać 😉 . Filmiki promocyjne różnych filologii pojawiają się na fanpage’u Rady Samorządu Studentów Wydziału Neofilologii UAM (Link), który polecamy śledzić. Poniższy link przeniesie Was natomiast do pierwszego nagrania o tym, jak się studiuje na filologii koreańskiej:  Link: Studenci Filologii Koreańskiej UAM*Hanryu (한류)- dosłownie Koreańska Fala. Wyrażenie to określa nagły wzrost popularności kultury koreańskiej.