100 lat razem! – Festiwal Jubileuszowy dla Miasta i Regionu

W dniach 7-8 czerwca odbył się Festiwal Jubileuszowy Uniwersytetu Poznańskiego z hasłem przewodnim „100 LAT RAZEM!”. Festiwal organizowany był dla mieszkańców miasta i regionu Poznania, aby wszyscy mogli świętować stulecie Uniwersytetu Poznańskiego. Uczestnicy festiwalu mogli cieszyć się wieloma atrakcjami, przygotowanymi przez uczelnie poznańskie oraz ich studentów. Wśród tych wszystkich przyjemności, w sobotę (08.06), można było udać się do namiotu przydzielonego dla Wydziału Neofilologii UAM. Dla osób, które zawitały w tamte okolice Parku Henryka Wieniawskiego, przygotowano wiele rozrywek, jak np. malowanie breloczków w kształcie koreańskich latawców. W przygotowaniu miłych dla oka pokazów nie zawiedli oczywiście studenci filologii koreańskiej, którzy zadbali o część artystyczną. Podczas tego wydarzenia wystąpili: niezawodnie głośny zespół tradycyjnych bębnów koreańskich 큰소리로 (Keunsoriro), niesamowicie energiczny zespół 소고팀 (SogoTeam) wykonujący tradycyjny taniec z małymi bębenkami „sogo” oraz grupa, której nazwy nie można pominąć, gdyż przykuwa wzrok niezwykle barwnymi wachlarzami i wspaniałą choreografią – zespół koreańskiego tańca z wachlarzami 해어화 (Hae-eo-hwa).