My w Korei

Stypendium Uniwersytetu Sungkyunkwan

Dzięki Uniwersytetowi Sungkyunkwan oraz dr Pawłowi Kidzie miałyśmy możliwość wyjazdu do Seoulu w Korei Południowej. Uniwersytet Sungkyunkwan zasponsorował nam przelot w obie strony, akademik, jak również kurs u nich w uniwersytecie. Od 9 do 26 lutego 2019 roku miałyśmy możliwość zaznajomić się z Koreą Południową w cztery oczy i poczuć ich kulturową społeczność. Uniwersytet zorganizował nam również wycieczkę do Lotte World, a także książki do nauki języka koreańskiego, które wydali. Same również odwiedziłyśmy dużo ciekawych miejsc, takich jak: pałace Gyeongbokgung, Changdeokgung, pomnik króla Sejonga, tradycyjne rynki koreańskie, ogromną bibliotekę Starfield, dzielnice: Gangnam, Dongdaemun, Hongdae. Oczywiście nie zabrakło również skosztowania koreańskiej kuchni. Zapoznałyśmy się także ze studentami z różnych uniwersytetów z całego świata, a dodatkowo udało nam się znaleźć w Seoulu polskie wstawki, takie jak nasze banknoty, czy monety, albo ciastka familijne :D. Wyjazd ten bardzo przyjemnie wspominamy i mamy nadzieję na kolejną współpracę z Uniwersytetem Sungkyunkwan.