Relacja z wieczoru z kinem koreańskim

28. listopada odbył się pierwszy w Zakładzie Filologii Koreańskiej wieczór z kinem koreańskim. Uczestnicy wysłuchali prelekcji naszej studentki, Dominiki Andrzejewskiej, o jednym z najbardziej znanych na świecie reżyserów koreańskich – Kimie Ki-Duku. Dowiedzieliśmy się, że o ile reżyser ten jest laureatem wielu nagród filmowych, jego popularność w Korei Południowej w porównaniu do Stanów Zjednoczonych jest zadziwiająco niska. Po prelekcji studenci mieli możliwość obejrzeć film Kima Ki-Duka – „Wiosna, Lato, Jesień, Zima… i Wiosna”, który opowiada historię dwóch buddyjskich mnichów.

By dowiedzieć się więcej o planowanych przez nas wydarzeniach, koniecznie obserwujcie nasz FP i stronę Zakładu Filologii Koreańskiej.

Klub Koreanistów „Hwangsae”