OgłoszeniaWydarzenia

Wieczór z kinem koreańskim – Kim Ki-duk

Zapraszamy serdecznie wszystkich studentów na pierwszy dyskusyjny wieczór z kinem koreańskim w tym roku!Już 28. listopada w Collegium Novum spotkamy się i porozmawiamy o twórczości Kim Ki-duka. Wyświetlimy również jeden z najsławniejszych filmów tego reżysera – „Wiosna, lato, jesień, zima… i wiosna” (2003). Po projekcji zapraszamy do wzięcia udziału w dyskusji.Film opowiada o prostym, a zarazem skomplikowanym zajęciu, jakim jest życie. Dwóch buddyjskich mnichów żyje na odludziu, zgodnie z rytmem wyznaczanym przez naturę. Każdy aspekt ich egzystencji podporządkowany jest przemijaniu pór roku. Pod czujną opieką Starego Mnicha (Yeong-su Oh), Młody (Kim Ki-duk) poznaje nieodzowne aspekty ludzkiej egzystencji; miłość, zazdrość, okrucieństwo i odkupienie win. Historia ukazuje nam dojrzewanie bohatera, przeprowadzając nas od jego dzieciństwa, aż do dorosłości, i podkreśla jak ważny jest w życiu właściwy system wartości.(filmweb.pl)Spotkamy się o godzinie 18:45 w sali 212c w budynku B. Prosimy o wzięcie ze sobą legitymacji studenckich.

Klub Koreanistów „Hwangsae”